Maturity a herbáře

21. května 2013 v 15:02 | Claire |  Deníček
Díky bohu za maturity (Za tři roky na ně zřejmě budu nadávat a odesílat je do nejhlubších pekel, ale teď jsem vděčná za tu chvilku oddechu)! Sice nemáme ředitelské volno jako na většině ostatních gymplů, ale škola od jedenácti nebo dvě hodiny denně taky stojí za to. Alespoň mám čas dělat herbář, o kterém sice vím už od září, ale dřív prostě nebyl čas (no, spíš chuť). Tak se stalo, že na poslední chvíli tahám domů náruče všemožných kytek, abych z nich vybrala těch správných pětatřicet. Máme zadané přesné počty u přesných čeledí, takže je to občas dost náročné až nemožné. Pak si do novin, ve kterých je lisuju napíšu jejich názvy, abych věděla, co je co (a pak se většinou sestřička přijde podívat "na kytičky" a já se najednou divím, co mi to Google ukazuje, že se to s tím mým lisovaným senem vůbec neshoduje). Plus ješte musím ke každé rostlině sepsat (nebo zkopírovat) podrobný popis květu, květenství, stonku, kořene a listů. Což je taky sranda, protože na odborných stránkách polovině slov nerozumím a z Wikipedie to bude mít každý.
Naštěstí už skoro všechny kytky mám, takže se tím nemusím trápit tak moc, jako některé moje spolužačky, kterým jich ještě polovina (nebo všechny) chybí.
To už se pak většinou spoléhají na to, že jim někdo z vyšších ročníků svůj starý herbář prodá. Bohužel to taky není úplně bez práce, protože naše geniální učitelka po nás požaduje mít každou čtvrtku s kytkou orazítkovanou jejím vlastním razítkem, které je každý rok jiné.
K tomu všemu si připočtěte strach mých příbuzných, že někde při tom prolézání trávou chytím klíště, hádky mých rodičů, praštěnost mojí sestry a ostatní školní povinnosti... A zřejmě vám vyjde, že mi z toho musí jít hlava kolem.
No, hlavně že zůstávám optimistou :D
Claire
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama